ISO kastl

Nejlepší podomítková schránka pro venkovní žaluzie na trhu. Je vyrobena z purenitu a svým technickým provedením nevytváří tepelné mosty, díky čemuž je vhodná pro novostavby i rekonstrukce. Schránka ISO-kastl je vybavena hliníkovými lištami, které zajišťují vysokou pevnost a současně pohledový detail přechodu mezi kastlem a oknem, respektive kastlem a fasádou. Schránky ISO-kastl jsou vyráběné na míru s vnitřní hloubkou 130 mm, tedy bez zbytečných prostor pro nevítané hosty (hmyz, ptactvo, aj.) a současně vhodné pro všechny typy lamel v naší nabídce. Dodáváme je v nezatepleném, resp. zatepleném provedení které obsahuje dodatečné zateplení 30 mm XPS.


Přednosti schránek ISO-kastl

 • Podomítková schránka s přerušenými tepelnými mosty vhodná pro novostavby i rekonstrukce.
 • Nejen pro pasivní domy jde o nejlepší podomítkovou schránku pro venkovní žaluzie na trhu.
 • Schránka ISO-kastl je vybavena hliníkovými lištami, které zajišťují vysokou pevnost a současně pohledový detail přechodu mezi oknem a schránkou, resp. schránkou a fasádou.
 • Oproti kovové schránce je stabilní. Má minimální tepelnou roztažnost, což eliminuje možnost budoucího popraskání fasády. Současně má minimální nasákavost, nebobtná a ani se jinak nedeformuje.
 • Jsou vyráběné z purenitu. Jde o izolační materiál s výbornými vlastnostmi, který je využíván také napříkad jako podkladový profil pro francouzská okna, HS portály, aj.
 • Schránky ISO-kastl jsou vyráběné na míru s vnitřní hloubkou 130 mm, tedy bez zbytečných prostor pro nevítané hosty (hmyz, ptactvo, aj.) a současně vhodné pro všechny typy lamel v naší nabídce. 
 • Dodáváme je v nezatepleném, resp. zatepleném provedení. Vnější hloubka je 160 mm, resp. 190 mm. Zateplená varianta obsahuje ze zadní strany (u překladu) 30mm zateplení XPS (extrudovaný polystyren), případně je možno dodat ve variantě s PIR (fenolická pěna).
 • Přední strana schránky ISO-kastl je opatřena lištou s přesahem pro zajištění pohledové roviny/usnadnění montáže dodatečného zateplení z čelní strany.
 • Vnitřní prostor schránky nově natřený do šedé barvy odpovídající RAL 7037 pro vyřešení pohledového detailu průhledu do schránky, který kazil dojem fasády.
 • Podomítkové schránky dodáváme kompletně, tedy včetně zaměření a montáže. 
 • Doporučujeme využít v kombinaci s přípravou pro zapuštěné vodící lišty. V nabídce máme tři varianty provedení:
 1. Samonosný systém STF2, který nabízí nejlepší poměr cena/výkon, ušetří mnoho nákladů a předejde spoustě problémů v rámci stavby.
 2. Termoizolační sendvičové desky, systémový prvek, který slouží jako hotová špaleta a značně usnadní fasádní zapravení. Vhodné při zateplení skelnou vatou, nebo polystyrenem. 
 3. Hliníková pouzdra, která jsou vhodná při dřevenném, nebo kamenném obložení špalet.

Barevné provedení

Hliníkové lišty jsou lakovány ve vlastní práškové lakovně v nejvyšším standardu a v libovolných barevných odstínech dle RAL.

Vnitřní prostor schránky je natřený do betonově šedé barvy odpovídající cca RAL 7037 pro vyřešení pohledového detailu průhledu do schránky, který kazil dojem fasády. Vnodné pro světlé i tmavé fasády. Je však možné přetřít libovolným odstínem (např. 

Schránky jsou podomítkové a tedy určeny pod fasádu. Po fasádním zapravení nejsou viditelné.
 
RAL_K5_Facher_RGB.jpg

Další informace

Žaluziové kastlíky nám dodává NEVA – česká firma s 30letou historií, která komponenty žaluzií lakuje ve své vlastní lakovně. Díky tomu máme jistotu, že jsou vždy v prvotřídní kvalitě.
Líbí se vám naše práce?  
 

Rádi vám připravíme cenovou nabídku.

nebo volejte +420 603 172 478